Trawiasty Blog

Czy eliksir młodości istnieje?

eliksir młodości istnieje

Czy istnieje eliksir młodości? Trawiaste stanowczo twierdzą, że TAK!

Na skórę twarzy są to nasze naturalne kremy. W szczególności jest to nasz antyoksydacyjny krem młodości z kawowca, pestek wiśni i acmelli…

Magiczna roślina

Jest też jedna magiczna roślina dostarczająca nam cennego surowca, który jest ulotny, ponieważ dostępny tylko wczesną wiosną…i tylko na surowo, na świeżo, zaraz po zmiksowaniu. Co to takiego?

Świeży, surowy sok z igliwia modrzewia. Legendy głoszą, że ma moc przedłużyć życie o ok.20 lat. 😉 Waściwie legenda ta jest podparta badaniami, a substancją za to odpowiedzialną jest taksyfolina. Jest to obecnie jeden z najsilniejszych antyoksydantów, o właściwościach przeciwzapalnych. Substancja ta wzmacnia działanie witaminy A i E, a sama działa skuteczniej niż te witaminy razem wzięte, co ma ogromne znaczenie dla pięknej cery.

Ten zielony sok posiada właściwości ochronne na naczynia krwionośne, przewód pokarmowy i wątrobę. Sok z modrzewia pomoże w ujędrnianiu naszej skóry oraz poprawia jakość naszej flory bakteryjnej, która jest odpowiedzialna za przyswajanie składników odżywczych i detoks. Sok z modrzewia jest naturalnym, zdecydowanie nie docenianym, a tak mocnym adaptogenem! Stanowi potężne źródło potrzebnych witamin i minerałów więc można igliwie traktować jako naturalny, łatwo dostępny i tani suplement.

Pokrótce, co robi ten magiczny dziki sok z modrzewia, który możecie robić sobie codziennie, dopóki igliwie nie stwardnieje? :

  • wzmacnia odporność na infekcje
  • zapobiega krwawieniu dziąseł
  • zwalcza stany zapalne gardła
  • działa wzmacniająco
  • regeneruje florę bakteryjną jelit
  • działa antyseptycznie
  • pomaga przy problemach skórnych
  • wspomaga oczyszczanie organizmu ( działa moczopędnie)
  • poprawia stan cery

Natura jest eliksirem młodości

Kąpiel w naparze z igliwia, mocno odpręży, doda energii, pobudzi chęć do życia, ułatwi regenerację i poprawi stan skóry na całym ciele. Odżywi ją, wzmocni i ujędrni.

Według Słowian przytulanie i spacerowanie pod modrzewiami naładuje człowieka porcją pozytywnej energii, wzmocni jego siły witalne, zniweluje depresyjne myśli i pomoże odrzucić te nie potrzebne. Modrzew był symbolem odnowy jak i młodości i radości z życia.

Pijcie więc i kąpcie się w młodym, świeżym igliwiu modrzewia dla zdrowia i urody!

Dbajcie o siebie korzystając z darów i obfitości Matki Natury.

Wyjdźcie na łąki, dostrzegajcie, pytajcie i bierzcie, z rozsądkiem.

Przepis na sok zwany eliksirem młodości

Soczek robimy tak: miksujemy kilka garści z żywą źródlaną wodą, dosładzamy czym lubimy, miksujemy i odcedzamy przez gęste sito. Nie trzeba zakwaszać cytryną. Igliwie jest mocno kwaśne i pełne witaminy C.

Pięknego dnia i obfitych zbiorów,

Trawiaste

krem młodości krem naturalny do twarzy

Powiązane wpisy