Trawiasty Blog

Jak powstała polska marka kosmetyków naturalnych Trawiaste?

Trawiaste filmiki, polskiej marki kosmetyków naturalnych

Obiecaliśmy Wam coś…i oto mamy dla Was małą serię krótkich filmików 😉 na pierwszy rzut idzie ten, który pokaże Wam założycieli, to czym zajmują się na co dzień i gdzie powstają inspiracje na naturalne kosmetyki Trawiaste, krótko i zwięźle.

Polska marka kosmetyków naturalnych Trawiaste – historia

Trawiaste to nie był pomysł na biznes, nie powstały z potrzeby stworzenia sobie pracy. To wyszło zupełnie obok tego czym się planowaliśmy zajmować. Trawiaste urodziły się między nami, z naszej wewnętrznej potrzeby tworzenia kosmetyków prawdziwie naturalnych, o czystych roślinnych składach, by karmić skórę.

Trawiaste wyniknęły też z naszego stylu życia. Jesteśmy veganami i staramy się spożywać jak najwięcej surowego pokarmu. Wróciliśmy do rodzinnego miasta, chcieliśmy powrócić na łono. Marzyliśmy by pięknie żyć w objęciach Matki Natury. Mieć spokój w głowie i radość w sercach. W naszych głowach było marzenie o założeniu rodziny i hektarowego ogrodu, z którego moglibyśmy czerpać prawdziwe jedzenie. Chcieliśmy stworzyć ogród z którego zapasy wystarczyłyby na dostęp do zdrowego jedzenia nawet zimą. Tak oto posadziliśmy ponad 300 drzew i krzewów owocowych. Znajomi i rodzina przynosili nam wyjątkowe sadzonki również w prezentach. To najpiękniejszy prezent, który zawsze nam będzie o nich przypominał wydając owoce. Drzewa jeszcze są małe ale rosną silne i już wydają pierwsze plony. W naszych głowach są już wielkimi dającymi tyle owoców by móc się dzielić.

 

Marka Trawiaste tworzy polskie kosmetyki naturalne

Naturalne kosmetyki tworzyliśmy z potrzeby. Jeśli dbamy o to co ma nas odżywić od wnętrza to i zewnętrzna strona jest bardzo istotna. Bez kosmetyków nie sposób się obejść, a kiedy zaczynaliśmy tworzyć, rynek był bardzo ograniczony i praktycznie nie było tego typu produktów. Poznając na nowo i stale ucząc się świata roślin tworzyliśmy dla siebie i najbliższych ale zasięg stale się rozszerzał, a świat wyrażał potrzebę by tworzyć więcej. Co powstawało, to rozchodziło się niczym bułeczki, czasami dla nas nie wystarczało 😉 To się stało nagle, zupełnie tak jakbyśmy obudzili się, a przed nami stało “ciało” naprawdę duże i zdrowe w postaci polskiej marki kosmetyków naturalnych. Mocno biło jego serce, chciało żyć i iść do świata.

 

Pracownia kosmetyków naturalnych

Potrzeba wiedzy o roślinach, tworzenia nowych receptur, udoskonalania ich jak i procesów produkcji, dążenie do idealnych proporcji pochłonęły nas w pełni. Jarosław przekształcił starą stodołę w piękną (od środka) przestrzenną pracownię świeżych kosmetyków naturalnych. Zaczęły się ich badania i kontrole. Trawiaste zajęły nasz czas od samego rana do nocy, a często nawet przewijały się w snach. Do dziś rośliny wychodzą do nas z każdej strony i chcą być poznane od strony kosmetycznej. Jesteśmy tym przesiąknięci. Znajomi się śmieją, że pachniemy ziołami. Najchętniej rozmawialibyśmy o nich cały czas ale rozumiemy, że nie każdy ma ochotę słuchać o “chwastach”, przemycamy je więc w potrawach, którymi karmimy najbliższych.

 

Nasi Klienci to najważniejsi założyciele polskiej marki kosmetyków naturalnych Trawiaste

Bardzo nas cieszy, że są w naszym gronie osoby, które miały styczność z polską marką kosmetyków naturalnych Trawiaste od samych jej początków i do dziś pozostają w naszym gronie klientów. Biło mocno serce Trawiaste od kiedy tylko wróciliśmy w rodzinne Trawy- dokładnie w te gdzie się wychowaliśmy, na Sudeckie łąki. Teraz istnieją w świecie materialnym i robią wszystko by być przez Was kochane. Założycielami Trawiaste jesteście Wy i Wasze najbardziej wygórowane potrzeby co do prawdziwości i naturalności składów kosmetyków. To Wasza potrzeba powołała Trawiaste do życia. My jesteśmy radosnym narzędziem tworzenia tych naturalnych kosmetyków 😉

założyciele marki Trawiaste polskich kosmetyków naturalnych

Powiązane wpisy