Trawiasty Blog

Zapach Kosmetyków Naturalnych

zapach kosmetyków naturalnych krem

Czemu służy zapach w Twoich kosmetykach naturalnych?

Zapach kosmetyków naturalnych na początku może być problematyczny. Kiedy zmieniamy pielęgnację na naturalną zwykle ciężko jest przestawić się z syntetycznych zapachów na naturalne. Z początku mogą się wydawać nawet odurzające, odpychające zbyt organiczne, zbyt prawdziwe.

Zapach kosmetyków naturalnych i syntetycznych

Nasz węch każdego dnia jest narażony na syntetyczne i tak naprawdę szkodliwe substancje. Zaczynając od nałożenia kremu z syntetycznym “Parfum” po odżywkę, szampon, lakier, przez odświeżacz powietrza, zapach z auta, zapach z płynu do spryskiwaczy, zapachy perfum obcych ludzi, zapach do pomieszczeń, zapach płynu do mycia podłogi, zapach mydła, zapach płynu do płukania odzieży, zapach proszku do prania, aromatyzowanego napoju. Cała seria uderzających nas od rana do nocy zapachów. Ile w tym wszystkim jest zapachów, które wpływają na Twój nastrój? KAŻDY Z NICH. Ale tylko zapach kosmetyków naturalnych, zapach pochodzący z natury wpływa na jego poprawę. Ile z nich ma dobroczynny wpływ na Twoje zdrowie? Z tych co wymieniliśmy, prawie żaden, chyba, że wybierasz świadomie ich zdrowe zamienniki.

Teraz odrobina informacji o urzekających zapachach perfum:

“Syntetyczne składniki perfum mogą rozregulować gospodarkę hormonalną organizmu. Zakłócają prawidłową pracę tarczycy. Mogą być przyczyną duszności, wysypek skórnych, podrażnień skóry, nudności i złego samopoczucia. W przypadku długotrwałego użycia substancje zapachowe i aromaty zawarte w luksusowych perfumach mają działanie rakotwórcze. Toksyny pochodzące z perfum mogą znacząco wpływać na męską jakość nasienia co może doprowadzić do bezpłodności. Aromaty zawarte w perfumach mogą oddziaływać na płody – szczególnie męskie – wzmagając produkcję hormonów płciowych. Istnieją doniesienia świadczące o wzroście ryzyka ich bezpłodności w dorosłym życiu. Ostatnie eksperymenty pokazują, że w krwi pępowinowej coraz częściej wykrywa się Galaxolide i Tonalide – pochodne syntetycznego piżma, wchodzącego w skład wielu perfum. Naturalnego piżma też nie polecamy, ponieważ jest uzyskiwane z gruczołów około odbytniczych piżmowców.”

Zapach kosmetyków naturalnych a ich cel

Naturalne zapachy to etery, które wydziela każdy organizm żywy. Wszystko co żywe ze świata roślin, zwierząt i ludzi niesie wokół siebie zapachową mgiełkę. Niesie ją w jakimś celu. Najczęściej ma coś zwabić zapachem. Zapach często służy łączeniu, a tym samym uczestniczy w procesie tworzenia świata. Kwiatowy zapach zwabia pszczółkę, pszczółka jest narzędziem do zapylenia. U zwierząt zapach mówi o ich stanie zdrowia i pozwala zwabiać do rozmnażania. Zapach kobiety i mężczyzny pozwala im się połączyć w parę i stworzyć dziecko. Dziecko, które nie widzi rozpoznaje matkę i ojca po zapachu.

Rośliny wpływają na człowieka. Cały zapach natury łączy się w jedną wspaniałą harmonijną nutę zapachową zwaną świeżym powietrzem. Wszędzie jest nieco inne ale przyświeca temu jeden cel: Zharmonizowanie człowieka, jego dobre samopoczucie, zapach pobudzający do życia, uspokajający, stabilizujący bicie serca. Zapach natury to perfekcyjna nuta zapachowa służąca Twojemu Zdrowiu i podoba się każdemu… prawie, niektórzy wolą perfumy 🙂

Wpływ zapachów na nasz organizm

Teraz przenieś się myślami do centrum miasta i poszukaj jakie mijasz zapachy…. jaki mogą mieć na Ciebie wpływ?…. Wracamy na ZIEMIĘ do roślin i człowieka. Każda roślina wydziela swój zapach i ten zapach może być wykorzystany do wpływania na Twój organizm. Aromateramia. Substancje od razu uderzają w Ciebie i natychmiastowo działają. Rośliny lubią być wąchane, lubią ten wyraz czułości wobec nich. Okazalej rosną kiedy wąchasz ich kwiat i zachwycasz się jego wyglądem. Można powiedzieć, że czerpią energię  z twoich ochów i achów. Tak jak ludzie. Wąchanie jest cudowne i dostarcza nam pobudzających zapachów w bezpiecznej dawce.

Dlaczego otaczamy się zapachami, które destrukcyjnie wpływają na nasz organizm i które nie mają nic wspólnego z naturą? Daliśmy się im uwieść? Dlaczego w składzie naszych kosmetyków nadal znajduje się syntetyczny parfum zamiast naturalnych olejków eterycznych? Perfum możemy mieć w każdym zapachu, nawet moreli, melona czy truskawki. Parfum dłużej się utrzymuje, eteryczne substancje i zapach kosmetyków naturalnych uciekają.

wpływ zapachu kosmetyków naturalnych

Co jest kosmetykiem naturalnie prawdziwym? Jaki jest zapach kosmetyków naturalnych?

Czy w takim razie można nazwać naturalnym krem do twarzy czy pomadkę z syntetycznym zapachem w składzie? Wydaje się, że przecież jego zwartość jest mocno ograniczona do użycia. Taka mała zawartość nie zaszkodzi, a przecież tak pięknie pachnie brzoskwinią, arbuzem, wanilią… tyle możliwości… Tak, faktycznie dozwolona dawka jest mała ale… zapach bardzo mocno wpływa na Twój mózg. Te substancje szybko trafiają do organizmu i natychmiastowo działają na Ciebie, dodatkowo łączysz je nieświadomie i w ciągu dnia okazuje się, że ta dawka mogła zostać kilkakrotnie przekroczona. Efekt? jesteś skołowany/a, zmęczony/a, rozdrażniony/a.

Pozyskiwanie zapachów naturalnych

Sposób pozyskiwania naturalnych olejków eterycznych jest magiczny. Z tak wielkiej ilości roślin powstaje zaledwie kilka kropli ich tak jakby… najcenniejszej esencji, skumulowanego cudu? Niebieskie krople rumianku dyndają wesoło zanurzone w hydrolacie i czekają na wyłowienie. Magia. Każda substancja eteryczna z rośliny również silnie oddziałuje na Ciebie. Przeważnie w imię zdrowia, o ile nie przeginasz z ilością. Każda substancja tam zawarta coś czyni. Tak więc naturalny krem do twarzy, wegański dezodorant od Trawiaste, który aplikujesz na swoją skórę również wpływa na Twoje samopoczucie.

Dlaczego olejki eteryczne nie chodzą za mną tak długo jak parfum? Bo wiedzą, że zapach kosmetyków naturalnych może męczyć. 😉 Można powiedzieć, że ulatniają się po właściwym czasie. Tyle ile było Ci trzeba zapachu, podziałało, więcej nie trzeba i kropka. Natura wie.

Jeśli macie ochotę na czyste olejki eteryczne i testowanie jak mogą wpływać na Wasze samopoczucie i zdrowie to polecamy te od wspaniałej Inez z HERBISKLEP.

Mądry wybór zapachów

Czytajmy składy kosmetyków. Pora zastanowić się nad zapachem, który nas otacza. Eliminujemy to co może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i przede wszystkim ZDROWIE.

Przyglądnijmy się zapachom używanym do prania, sprzątania, w samochodach, w odświeżaczach, jedzeniu, piciu i w całej gamie naszych kosmetyków w tym smacznych pomadkach. Zweryfikujmy czy tego potrzebujemy? Zastanówmy się jak można to wyeliminować i zamienić na zapachy korzystne dla naszego organizmu.

Zapach kosmetyków naturalnych od Trawiaste

Trawiaste polskie kosmetyki naturalne pachną dzięki naturalnym roślinnym połączeniom. Za zapach naturalnych kosmetyków odpowiadają także olejki eteryczne lub esencjonalne żywice. Jak mogą oddziaływać na Ciebie zapachy naszych kosmetyków naturalnych?

zapach kosmetyków naturalnych od trawiaste

 

Trawiaste to naturalnie dobry wybór i zdrowia, świadoma pielęgnacja kosmetykami naturalnymi.

 

Powiązane wpisy