Trawiasty Blog

Naturalne kremy do twarzy a rodzaj skóry i jej potrzeby

naturalne kremy do twarzy a rodzaje skóry i jej potrzeby

Naturalne kremy do twarzy idealne dla Twojego rodzaju skóry? Określenie rodzaju skóry bywa trudne, jednak istotne jest, aby dostrzegać również potrzeby skóry.

Jakie wybrać naturalne kremy do twarzy? Jakie są rodzaje skóry? I co najważniejsze, jakie są potrzeby Twojej skóry? Nie da się jednoznacznie określić typu cery, czasem może być ona zarówno sucha jak i przetłuszczająca się. Przy wyborze najlepszych naturalnych kremów do twarzy warto wziąć pod uwagę zmieniające się pory roku. Obserwując swoją twarz będziesz mógł wybrać idealny krem do jej pielęgnacji.

Określanie swojej skóry mianem przetłuszczającej się lub suchej wcale się nie wyklucza. Jest to bardzo nie jednoznaczne określenie i często błędnie odczytujemy to co z naszą skórą się dzieje. Skóra może być sucha i przetłuszczająca jednocześnie. Jednak każda skóra potrzebuje nawilżenia. Przy czym ‘krem nawilżający do twarzy’ nic nam nie powie. Na przykład jedną skórę nawilży krem, który ma konsystencję tłustą, a z drugiej skóry spłynie i nie przedostanie się przez nią. Jedna skóra potrzebuje rozmiękczenia kwasami np. z owoców, żeby móc ją odżywić i nawilżyć, a druga skóra potrzebuje delikatności, otulenia i formuły półtłustej. Są cery, które nie tolerują oleistych substancji, a są takie które bez nich nie wyglądają, a te nietłuste się na nich rolują. Skóry są bardzo różne. Dlatego tak ważne jest dokonanie dobrego wyboru naturalnych kremów do twarzy.

W Trawiaste znajdziesz bogatą ofertę naturalnych kremów do twarzy, które idealnie zaopiekują się Twoją skórą. Nasza cera zmienia się w ciągu roku i potrzebuje zmian- tak jak w jedzeniu. Na przykład zimą, pokarmy bardziej odżywcze i tłuste -. orzechy, a latem lekkość, nasączenie witaminami – owoce, kwiaty. Dlatego przy wyborze odpowiednich naturalnych kremów do pielęgnacji twarzy nie chodzi tylko o określenie typu skóry, ale przede wszystkim o jej POTRZEBĘ. Z tego powodu konieczne jest odgadnięcie potrzeb Twojej skóry.

Naturalne kremy do twarzy idealne dla potrzeb i rodzaju Twojej skóry

  • Gdy Twoja skóra potrzebuje dogłębnego nawilżenia, ale na jej powierzchni jest sucha skorupa przez którą jakby nic się nie przebija – potrzebujesz kremu, który się przez nią przedostanie. Wtedy warto poszukać naturalnego kremu do twarzy, który ma właściwości zmiękczające i złuszczające. Idealnym wyborem jest krem Rokitnik – Rozmaryn – Jarzębina, który nasączy witaminami Twoją twarz.
  • Potrzebujesz żeby Twoja skóra zyskała efekt nasączenia witaminami, była chroniona i ukryła Twoje widoczne suche skórki? Wybierz naturalny krem do twarzy Owocowy – z pewnością sprawi, że Twoja cera nie będzie wyglądała na smutną i szarą.
  • Chcesz aby krem nie pozostawiał filmu ochronnego, ale by chronił przed zanieczyszczeniami? Naturalny krem do twarzy, który doda lekkości Twojej skórze i poprawi jej koloryt? Proponujemy wybrać naturalny krem Mirra – Wiśnia – Przywrotnik.
  • Skóra naczynkowa, którą potrzebujesz wzmocnić i odżywić, a przede wszystkim zabezpieczyć naczynka przed czynnikami zewnętrznymi? Naturalne kremy do twarzy dla skóry naczynkowej: Psianka Słodkogórz lub Mirra – Wiśnia – Przywrotnik. A zimą naturalny krem do twarzy Młodości.
  • Twoje pory skóry są widocznie rozszerzone i mają tendencję do gromadzenia się nieczystości? Twoja skóra jest odwodniona? Tu sucha a tam tłusta? Potrzebujesz uregulować procesy wydzielania sebum i zwęzić pory. By utrzymać je w czystości wybierz krem do twarzy Rokitnik – Rozmaryn – Jarzębina – na noc. Na dzień proponujemy naturalny krem do twarzy z Hibiskusem i Pąkami Topoli.
  • Potrzebujesz naturalnych kremów do twarzy, które wygładzą Twoją skórę, na której pojawiają się wypryski? Jesteś zmęczona tym stanem rzeczy? Chcesz mieć gładką, zdrową skórę bez zmian skórnych? Rozwiązaniem jest naturalny krem Eliksir z Liści Kory i Tymianku na noc, na dzień – naturalny krem do twarzy Hibiskus Pątki Topoli.
męskie naturalne kremy do twarzy
naturalny krem do twarzy dla kobiet

Potrzeby i rodzaje skóry – naturalne kremy do twarzy

Naturalne kremy do twarzy o właściwościach zmiękczających

Aby nawilżyć skórę, która ma jakby skorupę, która nie pozwala kremom wejść głębiej, potrzeba stosować peelingo maseczki z naturalnie występującymi kwasami owocowymi. W rezultacie zmiękczą one naskórek i pomogą pozbywać się martwych tkanek, które utrudniają wchłanialność. Ważne jest dobranie odpowiednich naturalnych kremów do twarzy o właściwościach zmiękczających tkanki skóry i złuszczających te martwe.

Naturalne kremy do twarzy KREMY ZMIĘKCZAJĄCE :

OWOCOWY– naturalnie występujące kwasy owocowe
ROKITNIK ROZMARYN JARZĘBINA – kwas migdałowy
ELIKSIR Z LIŚCI KORY I TYMIANKU– kwas migdałowy
PSIANKA SŁODKOGÓRZ I ESENCJI WARZYW– kwas kojowy i migdałowy

rodzaje naturalnych kremów do twarzy

Aplikacja naturalnych kremów do twarzy – jak dużo nałożyć kremu na skórę twarzy?

Pozostaje nam bardzo ważna kwestia ile kremu aplikować na skórę? Czy więcej znaczy lepiej? Absolutnie nie! Większa ilość kremu jest ok, ale jeśli chcesz sobie zrobić maseczkę i po kilkunastu minutach ją spłukać. Skóra musi przede wszystkim oddychać, być stymulowana poprzez substancje odżywcze z kremu, a nie kremem zapchana.

  1. Kremy należy aplikować na wilgotną lub przy tłustych na mokrą skórę twarzy.
  2. Nakładamy odrobinkę, dokładnie tyle ile skóra jest w stanie wchłonąć, tak by krem był na niej nie widoczny. Kremów lekkich można ciut więcej, a przy tłustych naprawdę maleńko! Wyjątkiem jest mróz, wiat i zima. Dla ochrony możemy zrobić kremową maseczkę 😉
  3. Pamiętaj! Krem nie jest po to by pracować za Twoją skórę! Krem jest po to by stymulować , odżywiać i pobudzać Twoją skórę do pracy na korzyść Twojego wyglądu. Mniej znaczy lepiej!
  4. Pamiętaj, że największe korzyści ze stosowania kremów mamy kiedy aplikujemy je na skórę oczyszczoną, pozbawioną martwego naskórka! Dlatego naturalny peeling twarzy należy wykonywać min. 2 razy w tygodniu jest to podstawą pielęgnacji.
Wybór naturalnych kremów do twarzy

Naturalne peelingi do twarzy i maseczki:

PEELING ENZYMATYCZNY Z BERBERYSU I DYNI– skóra wrażliwa, naczynkowa.
PEELING MECHANICZNY OWOCOWY– MALINA, PORZECZKA, BU GU ZHI- każda skóra poza naczynkową.
Nasze peelingi to też maseczki z naturalnymi kwasami w jednym. Skóra naje się witamin, odżywi i wygładzi.

Oczyszczaj skórę każdego wieczoru odświeżającym naturalnym żelem makowo -rozmarynowym do mycia twarzy, który stanowi bogactwo antyoksydantów i łagodnych roślinnych substancji myjących.

Trawiaste Polskie Kosmetyki Naturalne

Organiczne kosmetyki do twarzy

Powiązane wpisy