Trawiasty Blog

Smocza krew w kosmetykach

kosmetyki smocza krew

Czym jest Dragons Blood i dlaczego wykorzystujemy ją jako składnik naszych kosmetyków? Co kryje za sobą ta dziwnie brzmiąca, magiczna nazwa?

Smocza krew – pochodzenie

Czerwoną żywicę pozyskuje się z nacięcia drzewa Croton Lechleri. Żywica przez nas wykorzystywana jest zbierana przez lokalnych mieszkańców, a zaraz po jej zbiorach dokonuje się ponownego nasadzania. Nazwa Smocza krew pochodzi od krwistej barwy surowca. Jego kolor jest brunatno czerwony, a pod wpływem ogrzania zmienia się w czarny. Zapach jest surowy, smak kwaskowy.

Zastosowanie czerwonej żywicy

Smoczą krew wykorzystuje się w przypadku trudno gojących się ran, otarć, skaleczeń. Dlatego, że hamuje wypływ krwi zgodnie z zasadą ”podobne na podobne”, ”krew na krew”. Ponadto wykazuje właściwości odkażające i chroniące przed zanieczyszczeniem rany. Żywica zastyga tworząc ochronę i jej zapach nie przyciąga insektów. Żywica pomaga zasklepić i przyspieszyć gojenie.

smocza krew w kosmetykach naturalnych

Smocza krew w kosmetykach Trawiaste

Wróćmy do wykorzystania jej w naszych kosmetykach. W jakim celu trafia do kremów do twarzy czy pod oczy? W Trawiaste wykorzystujemy żywicę w formie surowej. Co oznacza, że nie została podgrzana do temperatury wyższej niż 30*C. Dlatego w pełni zachowuje aktywne działanie substancji.

Właściwości czerwonej żywicy

Żywica Smocza Krew jest niezwykle cenna w kosmetyce, jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Dlatego jest cenna w przypadku cery skłonnej do wyprysków. Jej gojące właściwości zadowolą i wzmocnią skórę wrażliwą. Użyta w kremie tworzy tak jakby drugą skórę, która chroni przed zanieczyszczeniami z powietrza. Dragons blood stymuluje regenerację oraz co bardzo ważne- produkcję kolagenu w skórze. Wpływa również na poprawę jej elastyczności. Ponadto zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.

Zakres jej działania jest szeroki i ogromnie przez nas ceniony. Dlatego znajdziecie ją w produktach marki Trawiaste takich jak:

Naturalność kosmetyków Trawiaste

Smocza krew wraz z innymi wyjątkowymi roślinnymi wyciągami tworzy niezwykłą kompozycję. Pozwalającą na uzyskanie równowagi i zdrowego wyglądu skóry. To wszystko bazując wyłącznie, na w pełni naturalnych, botanicznych składnikach. Trawiaste kosmetyki to esencje łąk i lasów zamknięte w szkło. Spełniające oczekiwania najbardziej wymagających względem naturalności składów. Zupełnie wyjątkowe, inne w konsystencjach, inne w surowości zapachu, aktywne w działaniu.

Kosmetyki bezkompromisowe – naprawdę dbamy o czystość i roślinność składów. Nie znajdziecie tu syntetycznych substancji zapachowych.

Kosmetyki Trawiaste zakonserwowaliśmy bakteriami fermentacji roślinnych. Wszystko tworzymy ręcznie ze świeżych surowców, wyłącznie na świeżo, na Twoje zamówienie. Kremy tworzymy w cotygodniowych partiach.

Szkło możesz zwrócić. Dzięki temu użyjemy je ponownie do produkcji.

Polskie, prawdziwie naturalne kosmetyki. Powstałe w trosce o zdrowie i naturalne piękno. Z miłości do roślinności.

Zapraszamy do naszego sklepu Trawiaste.

Powiązane wpisy