Trawiasty Blog

Mirra w kosmetykach marki Trawiaste

mirra w kosmetykach

Mirra w naszych naturalnych kosmetykach.

Kochamy się w żywicach ale to już wiecie. Podobnie jak pąki drzew posiadają skumulowane substancje aktywne służące zdrowiu i pięknu naszej cery. Mirra jak i żywica świerkowa były wykorzystywane przez nas od początku istnienia marki. Możemy pokusić się o stwierdzenie, że należy ona do naszych ulubionych surowców kosmetycznych.

Czym jest Mirra?

Mirra to gumożywica wypływająca przez kanały wydzielnicze dużych ciernistych krzewów balsamowców Commiphora. Żywica wypływa sama, bez nacięcia, skraplając się na powierzchni kory. Zapach mirry przywodzi na myśl kościelne kadzidło. Kiedy odrzucimy to wspomnienie to tak naprawdę są to ciepłe, słodkie nuty zapachowe, zmieszane z surowością drewna. Zapach nie jest nachalny, odurzający, a bardzo subtelny, głęboki, orientalny. Smak gorzki.

Zastosowanie mirry – kiedyś i dziś

Dawniej, mirra była niezwykle cieniona. Dlatego, że jej zakres działania był bardzo szeroki. Służyła jako środek płatniczy podobnie jak złoto. Mirrę używano jako pachnidło, nie tylko dlatego, że pachnie ale również pochłania nieprzyjemne zapachy. jak i ogranicza wydzielanie potu. Dlatego jest używana ona w naszym naturalnym dezodorancie Mirra Kardamon. Skrapiano nią ciała, pościel, ubrania. Była używana również do balsamowania zwłok, ponieważ konserwowała skórę i zapobiegała jej pękaniu, odkażała oraz wierzono, że ułatwia duszy przejście na drugi świat.

Mirrę używano od dawna jako składnik kosmetyków, mieszana z olejami i woskiem miała dbać o skórę, konserwować ją i zabezpieczać przed niszczeniem.

Działanie mirry w kosmetykach

W świetle dzisiejszych badań wiemy, że posiada właściwości odkażające, antybakteryjne, przeciwgrzybiczne (leczy drożdżycę Candida), przyspiesza gojenie. Działanie mirry jest również ściągające – obkurcza rozszerzone pory. Ponadto pomaga w zachowaniu czystości skóry, odbudowuje jej strukturę! Posiada również właściwości antyseptyczne, niszczy bakterie trądzikowe i ropne, przyspiesza także gojenie grudek i krostek trądzikowych. Zapobiega pękaniu naskórka. Reguluje nadmierne wydzielanie łoju- działanie sebostatyczne. Szczególnie zasłynęła jako substancja odmładzająca skórę, poprawiającą jej jędrność i gładkość, oraz surowiec, który wysoce skutecznie opóźnia procesy jej niszczenia.

skóra mieszana jak ją naturalnie zharmonizować
naturalny szampon do włosów z mirrą i kasztanem

Mirra w kosmetykach Trawiaste

Jej naukowy opis, jak i nasze testy oraz obserwacje zaowocowały użyciem mirry w naszych wyjątkowych, prawdziwie naturalnych pod względem składu – kremach do twarzy, tworzonych na świeżo, na zamówienie.

Nasze produkty z Mirrą:

Szampon Mirra Kasztan

Mirra jest również główny składnikiem naszego najpopularniejszego i tak bardzo zachwalanego przez Was szamponu do włosów Mirra Kasztan.

Tak, to ten szampon, który polecamy na pierwszy raz. Jest idealny do prawie każdego rodzaju włosów. Jeśli trudno Wam się zdecydować – to właśnie najlepszy wybór 😉 Szczególnie jeśli chodzi o nawilżenie włosów – nie ma sobie równych.

Jak działa mirra użyta w szamponie?

Dzięki użyciu mirry, będącej jego głównym aktywnym składnikiem, daje widoczny i zachwalany przez Was efekt wygładzenia włosów, jak po zabiegu. Jeśli chodzi o działanie na skórę głowy to mamy tu jako efekt jej działania: stymulację cebulek, pobudzenie krążenia, działanie sebostatyczne, no i jak pisaliśmy wyżej mirra wykazuje działanie przeciw stanom zapalnym skóry.

roślinny szampon naturalny z mirrą
naturalny krem do rąk

Inne nasze produkty zawierające mirrę. Nie musimy już chyba tłumaczyć dlaczego trafiła również do tych produktów? 😉

Żel makowo rozmarynowy – Mirra pomaga w zachowaniu czystości skóry, odbudowuje jej strukturę! Posiada również właściwości antyseptyczne, niszczy bakterie trądzikowe i ropne, przyspiesza także gojenie grudek i krostek trądzikowych. Reguluje nadmierne wydzielanie łoju- działanie sebostatyczne. Słynie z właściwości odmładzających!

Krem do rąk 4 żywice – Mirra wykazuje działanie odkażające, antybakteryjne, przyspieszające gojenie, pomaga odbudowywać strukturę skóry.

grafika naturalnego żelu do mycia twarzy

Lecznicze właściwości mirry

Napomkniemy szybko o jej stwierdzonych właściwościach leczniczych: wykazuje działanie przeciwbólowe, odkażające. Stosowana wewnętrznie obniża pozom cukry we krwi. Unieszkodliwia bakterie gronkowca złocistego . Sprzyja detoksykacji krwi i wątroby, wzmaga wydzielanie żółci.Tamuje krwawienia- pomocna przy hemoroidach. Działa wykrztuśnie ułatwiając usuwanie śluzu, osusza oskrzela. Pomocna przy dolegliwościach i bólu brzucha. Odbudowuje śluzówkę w przewodzie pokarmowym.

Kadzenie, wdychanie grudek mirry wykazuje działanie niwelujące stres i przemęczenie, pomaga w stanach depresji.

Zapraszamy do naszego sklepu. 🙂 

Powiązane wpisy