Trawiasty Blog

Naturalnie piękni ogrodnicy

Naturalnie piękni ogrodnicy

Ogrodnicy są piękni

Jak Tam Wasze grządki? Gotowe? Również tu, na ziemi w Waszym ogrodzie jest trzon dbania o zdrowie, a co za tym idzie dbałość o promienny wygląd. Ogród wiosną i jesienią troszczy się o naszą kondycje fizyczną…. szczególnie te 1 hektarowe, które pozwalają na tworzenie zimowych zapasów wysokiej jakości pożywienia. 😉 Ogród daje szansę do kontaktu z ziemią, otrzeźwia umysł.

To tu ma miejsce oczyszczanie myśli i prostowanie ich. Kontakt z ziemią i roślinami uspokaja, pozwala pozbyć się stresu…. wierzcie nam, wiemy o czym mówimy. Gdy uchodzi stres, twarz się dosłownie prostuje. Spięcia schodzą z buzi i poprawia się jej wygląd. Stres to główna przyczyna przyspieszonego starzenia się skóry. Częste towarzystwo telefonu i komputera podkręcają zmęczenie, więc nie wchodź z nimi do ogrodu!

Ogród inspirujący naturą

Ogród to miejsce święte. To Twoja prywatna oaza dla regeneracji duszy i ciała. Do pracy przy ziemi ubieramy się jak na święto, ona na to zasługuje. A i Twoje przygotowania również stanowią rytuał odpowiedniego nastrajania się. Kiedy schylamy się przy sadzeniu czy plewieniu, usprawniamy krążenie wewnątrz czaszki. Przygotowujemy się na narodziny nowych myśli i pomysłów. Kiedy grzebiemy godzinami w ziemi łatwiej nam o wyciszenie i wejście w siebie, kreowanie dobrych obrazów. Jednym z tych obrazów są oczywiście obfite plony. 😉

Magia natury

Najpierw oczyszczasz głowę z natłoku informacji, wraz z wysiłkiem fizycznym uchodzą z Ciebie niewłaściwe emocje, a każda minuta w objęciach świata przyrody nastraja. Brązowa ziemia zapewnia stabilność i poczucie bezpieczeństwa, kieruje Cie do skrywanych emocji i pozwala Ci się im przyjrzeć, zrozumieć, uwolnić. Podnosisz głowę i uderza Cie piękno świata, niesamowita uspokajająca zieleń, która relaksuje, uwrażliwia, daje nadzieję i ładuje unoszącą energią. Więc unosisz głowę wyżej… i mamy niebieskie niebo, kolor ten chłodzi jak woda. Jest odpowiedzialny za zwiększenie inwencji twórczej, pomaga kreować wymyślać, ale i wycisza.

Mamy też słońce, które wzmacnia, dostarcza witaminy D, działa antydepresyjnie i niweluje stany zapalne skóry. Ale jak działa na twoje samopoczucie i myśli? Złoto żółte barwy słońca ożywiają umysł, ładują nas w ogromne zasoby energii. Słońce jest takie ważne dla człowieka! Słońce wywołuje w nas radość taką idącą ‘od brzucha’ Dzięki działaniu i barwie słonecznych promieni ulatują z nas przemęczenie, stresy i złości.

Ogrodowa pełna terapia.

Jeszcze tylko maseczka na twarz, oczywiście z roślin 😉 i ulubiony krem od Trawiaste by odżywić skórę od zewnątrz, czyniąc ją zdrową, gładką, zabezpieczoną i świeżą. Warto sięgnąć po roślinną dziką pielęgnację.

Przepis na naturalną maseczkę:

Zerwij kilka listków jabłoni, troszkę pachnącej macierzanki troszkę młodego świerkowego igliwia. Zmiksuj z żywą wodą i płatkami owsianymi, zaaplikuj na skórę twarzy na kilkanaście minut. Taka maseczka zadziała odświeżająco, przeciwzapalnie i antyseptycznie, pozwoli rozjaśnić i odżywić skórę, wzmocni naczynka krwionośne. Po maseczce koniecznie wybierz najlepszej jakości prawdziwie naturalny krem od Trawiaste.

Naturalna pielęgnacja twarzy

Lekki krem z żywicy mirry wiśni i przywrotnika, który uczyni Twoją skórę jedwabistą w dotyku, wygładzi, dogłębnie odżywi, zadba o naczynka i wzmocni jej odporność na czynniki zewnętrzne.

Jeśli masz skórę z tendencją do wyprysków, a bardzo chcesz by była gładka. Ale dzięki naturze, bez wysuszania, wypalania jej syntetycznymi substancjami i antybiotykami to wybierz niezawodny, szybko przynoszący efekty Eliksir z liści kory i tymianku. Błyskawicznie upora się z niechcianymi stanami zapalnymi skóry. Wygładzi, wzmocni i widocznie poprawi stan skóry, dotkniętej trądzikiem.

przepis na naturalną maseczkę

Powiązane wpisy