Trawiasty Blog

O rytuałach pielęgnacyjnych – kosmetyki organiczne

grafika naturalnych dezodorantów szamponów i pasty do zębów

RYTUAŁY. Codzienne rytuały są ważne. Nastrajają nas i pozwalają na przywitanie, zapoznanie się z samym sobą. Utwierdzają w kobiecości, pogłębiając ją. Ważne żeby każdego poranka zagospodarować sobie spokojny czas. To Ty decydujesz o tym jak ma on wyglądać.

Pielęgnacja to kontakt z Naturą

Bieg, obmywanie twarzy zimną wodą, nasączanie jej wyciągiem z roślin, maseczka, rozczesywanie włosów, złuszczanie, aplikacja odżywczego ‘eliksiru’ Spokój. Otwarte okno, napływ świeżego powietrza i dźwięki natury. Może w czasie ciepłych, letnich dni uda się zrealizować kilka porannych biegów lasem w stronę jeziora. Zanurzenie ciała w zimnej orzeźwiającej i pobudzającej do życia wodzie. Jezioro to naturalna ‘herbatka’ nasączona wyciągami z wielu roślin. Chłód i nawilżające wyciągi z glonów, wpadających liści i kwiatów bardzo pozytywnie działają na Twoje ciało. Kąpiele w jeziorze wyjątkowo ujędrniają skórę. Wystawienie ciała na promienie słoneczne, aż do osuszenia, ogrzania.

Pochwycenie leśnych jagód, jeżyn, poziomek i malin dla prawdziwego odżywienia. Warto kilka z tych nie barwiących owoców zaaplikować na skórę w formie maseczki. Codzienna konkretna dawka witamin również wpływa na Twoją skórę. Zadbaj o to żeby w Twoich codziennych rytuałach dostarczyć sobie uderzeniowej dawki ożywczych owoców. Najlepiej zaczynaj od nich dzień. Dawka witamin i glukozy zadziała lepiej niż kawa. Pobudzi i natychmiast postawi na nogi, poruszy przemianę materii, a woda zawarta w owocach nawilży. Witamina C poprawia wygląd Twojej skóry. Jej brak wpływa na utratę jej jędrności i sprężystości. Zaczynanie dnia od owoców to wielkie dobro, które robisz dla swojej świątyni ciała.

obraz kremu z żywic

Mamy letnie dni, jeśli masz dostęp to trawy, wyjdź rankiem na rosę. Skoncentruj się na tym jak ten spacer pobudza Cie, oczyszcza, wycisza i nastraja na dobry dzień. Wszystko uchodzi w trawę, w ziemię. 

Jeśli znasz jakąkolwiek dziką roślinę jadalną to zjedz ją na surowo, na czczo. Spożywanie świeżo zerwanego, prawdziwie naturalnego i w żaden sposób nie zmodyfikowanego pokarmu pomaga nam się uziemiać i czerpać informacje z natury. Rośliny to takie dyskietki z zapisem informacji, warto je sobie jak najczęściej to możliwe dostarczać. Może sok z młodej pokrzywy i dzikich bratków? 

Powiązane wpisy